Vaikų baimė odontologams

Iki šiol daugelis tėvų mano, kad vaiko „pieniniai dantys“ nereikalauja gydimo, bet tai tik pasenęs įsitikinimas: laikinų dantų sveikata yra pastovių dantų sveikatos garantas.  Juk graži šypsena tai tarsi žmogaus vizitinė kortelė.

Daugelis odontologų mato ryšį tarp vaikų dantų būklės ir tėvų žinių apie burnos ertmės sveikatą, sveikų dantų vertinimo, o taip pat higienos įpročių. Taigi tai reiškia, kad labai svarbu vaidmenį burnos ertmės sveikatos išsaugojime atlieka tėvai, nes jų pastangos gali padėti vaikui išsaugoti sveikus dantis. Vaikų baimė stomatologams taip pat dažnai priklauso nuo tėvų. Kai kurie tėvai patys bijo odontologo, ir pradeda stipriau alsuoti ar net išbąla odontologo akivaizdoje, vaikas matydamas tokią tėvų reakcija taip pat pradeda jausti nerimą. Dėl šios priežasties tėvams iš pradžių reiktų nusiraminti patiems ir pradėti pasitikėti odontologu. Tam, kad vaikų odontologas ar koks nors kitas daktaras netaptų baisus jūsų vaikui tėvai patys eidami į odontologijos kliniką turi rodyti džiaugsmą, o po vizito turi vaikui papasakoti kaip jiems patiko šis vizitas ir koks geras jūsų daktaras. Taip pat vaikui negalima sakyti, kad jis nebijotų, kad jam neskaudės ir kad jam bus kas nors nupirkta jei jis truputi pakentės. Šios frazės gali duoti atvirkščią rezultatą.

 

Tam, kad vaikų stomatologas netaptu siaubūnu gąsdinančiu vaikus ir jaunasis pacientas be baimės sėstų į odontologo kėdę odontologijos klinika turi sudaryti visas sąlygas, kad vaikas jaustųsi komfortabiliai. Šiais laikais pasitelkus naujausią odontologijos techniką dantys yra tvarkomi beveik nejaučiant skausmo, todėl daugelis vaikų nustojo bijoti odontologo, bet tokią techniką turi ne visos odontologijos klinikos.

Kai kurie vaikai bijo ne skausmo, o odontologų technikos, todėl tokiu atveju yra reikalingas profesionalus vaikų odontologas. Vaikų odontologas nėra paprastas odontologas kurį galite rasti, bet kurioje odontologijos klinikoje, vaikų odontologas turi ne tik mokėti gerai ir švelniai atlikti savo darbą, t.y. gydyti dantis, bet ir turėti nemažai psichologinių žinių. Pagrindinė užduotis kurią turi būti užsibrėžęs sau kiekvienas profesionalus vaikų odontologas yra teigiamo vaiko požiūrio į odontologiją formavimas. Tai yra reikalinga tam, kad jaunasis pacientas nesipriešintų apžiūros metu ir be baimės sėstų į odontologo kėdę. Vaikų odontologas užsiima ne tik dantų ligų gydimu, bet ir galimų dantų defektų profilaktika. Kvalifikuotas odontologas turi numatyti kokia gali būti paciento dantų padėtis netolimoje ateityje ir laiku atlikti gydomąsias procedūras, kurios neleidžia atsirasti kariesui ir kitoms burnos ertmės problemoms.

Vaikų odontologas yra geras pasirinkimas jeigu jūs norite išvengti vaiko ašarų. Svarbiausia patiems vaikui nepasakoti smulkmenų apie odontologiją, nes profesionalus vaikų odontologas turi daug patirties šioje sferoje ir jis papasakos vaikui apie visas procedūras taip, kad jis neišsigąstu. Svarbiausia reikia pasitikėti odontologu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.