Dažniausiai namas esantis kiek tolėliau nuo miesto turi nuosavą gręžinį. Turint gręžinio vandenį namuose neretai susiduriama su nelabai švariu vandeniu. Nors dažniausiai tos medžiagos, kurių yra vandenyje nėra kenksmingos, bet vis tiek reikėtų nepamiršti, kad kasdieninėje mūsų buityje yra reikalingas švaresnis ir sveikesnis vanduo. Šiame straipsnyje trumpai papasakosime apie vandens filtrus namas, kokių jų būna ir ką jie daro.
Vandens filtrų rūšys. Iš ko galima rinktis įsirengus gręžinį?
Vandens nugeležinimo filtrai
Vienas iš pagrindinių Lietuvos gręžinių vandenyse esanti problema – tai vandens geležingumas. Šio filtro funkcija yra pašalinti geležies, mangano bei kitų metalo perteklių iš vandens, panaikinti nemalonų kvapą bei suteikti jam daugiau skaidrumo.
Jei kita vertus gręžinio vanduo nėra jokiu būdu užterštas, valymas nugeležinimo filtru atneš tikrai nuostabių rezultatų. Vanduo atkeliavęs iš gręžinio, tokiame filtre bus oksiduojamas ekologišku būdu, naudojant tik natūralų deguonį. Po oksidacijos proceso susidarusios nuosėdos, labai lengvai bus pašalinamos tiesiogiai į kanalizaciją.
Tai yra labai populiarus pasirinkimas ne tik nuosavų namų grežinių savininkų tarpe, tačiau tų kurie nori išspręsti vietovės geležingo vandentiekio problemą savo gyvenvietėje.
Vandens minkštinimo filtrai
Kita problema su kuria labai dažnai susiduria nuosavą gręžinį ar vandentiekį naudojantys žmonės tai vandens kietumas.
Vandens minkštinimas specialiaisiais filtrais gali būti puikus sprendimas norint atsikratyti kieto vandens pasekmių. Minkštinimo filtro tikslas yra pašalinti perteklines medžiagas vandenyje sukeliančias vandens kietumą ir sunkinančias kasdieninę buitį. Vienas pagrindinių kietojo vandens simptomų – kalkės, tiek matomos kasdien buityje naudojamuose įtaisuose, tiek vamzdynuose kuriais vanduo keliauja visų pirma.
Filtro pagalba labai lengvai galima panaikinti kalcį, nitratus, tą pačią geležį bei manganą. Žinoma, jeigu vandens gręžinyje yra labai didelis kiekis geležies, prieš tai dar reikės įrengti ir nugeležinimo filtrą, norint turėti išties tyrą ir sveiką vandenį.
Minkštinimo filtras savo eigoje naudoja vandens minkštinimo druską kurios dėka ir panaikina kietumą sukeliančias daleles. Vandens ekspertai visuomet patars rinktis aukštos kokybės druską, tam, kad procesas būtų efektyvus, o pats filtras tarnautų ilgą laiką.
Atbulinio osmoso filtrai
Šių filtrų pagrindinis tikslas – išvalyti gręžinio vandenį nuo užterštumo nitritais, nitratais ir amoniu. Tai – pagrindinės medžiagos kurios nemalonų vandens kvapą ir jas būtina išnaikinti jei norima turėti aukštos kokybės ir sveikatai nekenksmingą vandenį.
Toks vanduo geba išvalyti ir kitas nuosėdas kurias jau minėjome aukščiau – geležį, manganą ir kalcį, tačiau, žinoma, ne taip efektyviai kaip būtent tai funkcijai paskirti filtrai.
Kodėl Lietuvos gręžiniams reikalingi vandens filtrai?
Nors mūsų šalies iš esmės yra tinkamas vartoti reguliariai ir nesukelia jokios sveikatos, jo prigimtis yra požeminė, kas lemia tam tikrų medžiagų prisotinimą vandenyje. Požeminiuose sluoksniuose gausu kietumą keliančio kalcio, geležies, mangano bei kitų metalų išteklių
Dėl šios priežasties geriamo vandens filtrai yra puikiausia išeitis kaip nesudėtingai išspręsti šią problemą ir turėti puikios kokybės vandenį buityje.
Kodėl verta investuoti ne tik į vandens gręžinį, tačiau ir vandens filtrą?
Kaip jau ir minėjome, vandens filtrai namui yra ko gero geriausias sprendimas norint apdoroti natūraliai Lietuvos gręžiniuose tinkamą vandenį. Nors toks vanduo yra požeminis (paprastai laikomas kaip labai geros kokybės), faktas, jog reikia jį tam tikru būdu apdoroti.
Vandens nugeležinimas ir vandens minkštinimas namui užtiks, jog jūsų buityje naudojamas vanduo visuomet bus tik aukščiausios kokybės ir jame nebus jokių iš pagrindinių paminėtų problemų.
Pabaigai
Straipsnyje aptarėme vandens filtrus namui ir jų ypatybes. Ko gero suprantama visiems, jog natūraliuose gręžiniuose randamas vanduo, nors ir mums yra nekenksmingas, vis tiek gali sukelti tam tikrų problemų kasdienėje buityje. Dėl šios priežasties vandens filtrai išlieka geriausias sprendimas tokioms problemoms.
Parašykite komentarą