Kategorijos

Verslas irgi skolinasi

Pakrypus kalboms apie paskolas ir jų rinką dažniausiai įsivaizduojamos dvi sritys: vartojimo kreditai ir paskolos būstui. Tai yra labai populiarios ir plačiai aptariamos paskolų grupės, kurios sulaukia dėmesio ir žiniasklaidoje, ir nemažai diskusijų sukelia tobulinant įstatymus, tad, natūralu, visuomenė taip pat apie jas kalba ir domisi daugiausiai. Tačiau toli gražu ne tik šios paskolos yra populiarios ir naudojamos. Štai verslas, apie kurio skolinimąsi kalbama ypač mažai, skolinasi labai aktyviai.

verslasVerslo paskolos aktualios ir naujoms įmonėms, ir seniems verslo rykliams, kurių turtas gali būti vertinamas milijardais. To priežastis – laisvi pinigai visuomet yra investuojami, naudojami, o nusprendus plėstis ar esant kitoms priežastims kur kas labiau apsimoka skolintis iš banko nei stabdyti investicijas. Neretai investuoti pinigai neša didesnį pelną nei yra mokamos palūkanos.

Skolinamasi ir verslo steigimui

Jaunų įmonių kūrėjai ima paskolas net ir verslo pradžiai, įmonės steigimui ir būtinos įrangos įsigijimui. Ir smulkiam verslui gali būti reikalinga specifinė, gana brangi įmonė. Galų gale, net ir kelias paprastas „ofisines“ darbo vietas įrengti kainuoja, o paskolos yra puiki priemonė pradėti savo verslą greičiau, optimaliau. Deja, tokioms įmonėms įtikinti kreditorių nėra lengva, bet jei verslo idėja iš tiesų patraukli ir turi potencialo – paskolą gauti galima. Alternatyva žinoma būtų greitas kreditas, kuris išduodamas ganėtinai lengvai. Šiuo metu yra ir specifinių įmonių siūlančiųs greitus kreditus juridiniams asmenims.

Jau įsteigtos ir kurį laiką savo veiklą vykdančios įmonės paskolas ima norėdamos skubiau plėstis, geriau įsitvirtinti rinkoje. Dažnos įmonės vadovai turi nuspręsti ar jiems naudingiau yra skolintis naujoms patalpoms, naujiems įrenginiams ar netgi platesnei reklamos kampanijai, ar kopti be finansinių injekcijų truputėlį lėčiau. Tai sunkus klausimas, kurio atsakymai labai priklauso nuo pačios įmonės veiklos strategijos, jos pajamų stabilumo ir rinkos dydžio. Priežasčių pasirinkti vieną ar kitą kelią tikrai daugybė, o skirtumas tarp vienos verslo šakos ir kitos – milžiniškas.

Gigantų paskolos – neįsivaizduojami dydžiai

Stambios kompanijos, kurių darbuotojai skaičiuojami tūkstančiais, o valdomo turto vertė netelpa skaičiuotuvo ekrane taip pat kreipiasi dėl paskolų. Be abejonės, keli tūkstančiai eurų jų nedomina, paskolos paraiškose mirguliuoja tokie skaičiai, kuriuos iš pirmo karto perskaityti ne taip jau ir lengva, o užrašyti žodžiu reikia ne per vieną eilutę. Tokios sumos reikalingos naujiems pastatų kompleksams, gamykloms, prekybos erdvėms ar ypatingai technikai įsigyti. Pasistatyti namą jau brangu, o pagalvokite kiek kainuoja pastatyti didžiulius prekybos centrus ir juos įrengti. Be to, naudojamos medžiagos dar brangesnės dėl didelio atsparumo srautams. Taigi, ir sumos statyboms tampa labai įspūdingos.

Valstybės – ne išimtis. Štai Lietuva 2016 metais yra skolinga apie 17 mlrd. Eurų. Ar Jums užtektų tokios sumos savo svajonėms įgyvendinti? Ko gero taip. Tačiau valstybei tokia pinigų suma palyginti nedidelė ir net neišspręstų visų problemų: mažo finansavimo švietimo, sveikatos apsaugos srityse, kelių priežiūros problemų ir kt. Deja, tai net ne pajamos, o turima skola, kuri pastaruoju metu nemenkai paaugusi, bet problemas spręsti norima ir siekiama, tad tenka imti paskolas.

Verslas, valstybės įstaigos ir privatūs žmonės jau seniai supratę paskolos naudą, įžvelgia daugybę galimybių. Vieniems tai puiki išeitis iš susiklosčiusios padėties, kitiems – šansas padidinti savo pelną, dar kitiems – būdas užtikrinti būtinas paslaugas. Skolintis šiais laikais tapo labai patrauklu ir paklausu, dėl to rinkoje labai daug skirtingų paskolas teikiančių įmonių: nuo plačią pasiūlą turinčių bankų iki siaurų vienos ar kelių sričių paskolas tesiūlančių bendrovių. Tai didina konkurenciją ir padeda besiskolinančiajam gauti geresnes sąlygas.

Naujausi straipsniai

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *