Alternatyvi finansų įstaiga „Noviti Finance“ karantino laikotarpiu sulaukia 4 kartais daugiau paraiškų dėl verslo paskolų. Kreditų dažniausiai prašoma padengti einamas mėnesio išlaidas, neapmokėtas sąskaitas ar verslo plėtrai. Išaugusį poreikį paskoloms lemia ir valstybės teikiamos priemonės per INVEGA, nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms. „Noviti Finance“ yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su INVEGA dėl 3 priemonių, pagalbos smulkiam ir vidutiniam verslui. Šios finansų įstaigos vadovas džiaugiasi, kad valstybė supranta ypač mažų įmonių situaciją per karantiną, kurioms ir iki šio laiko buvo reikalingos investicijos plėtrai. Viena iš priemonių, kuria jos gali pasinaudoti yra „Alternatyva“. Tai kreditavimas su valstybės garantija, skirtas investicijoms finansuoti ar apyvartinio kapitalo trūkumui padengti. Jis gali būti skirtingų formų, kaip verslo paskolos, faktoringas (sąskaitų apmokėjimas), lizingas, paskolų refinansavimas.
Įmonės, norinčios pasinaudoti „Alternatyva“ priemone, atstovai turėtų kreiptis į finansų įstaigą, pasirašiusią bendradarbiavimo sutartį su INVEGA. Reikės pateikti finansines ataskaitas, banko sąskaitos išrašus ir sutikimą tikrinti duomenis. „Noviti Finance“ vadovas atvirauja, kad per dieną gauna apie kelias dešimtis prašymų dėl kreditų. Jis supranta, kad verslo paskolos yra reikalingos dabar, kai įmonių apyvartinės lėšos labai mažos, todėl stengiamasi kuo greičiau išnagrinėti prašymus ir pateikti atsakymus.
„Alternatyvos“ priemonės suteikiamų paskolų grąžinimo laikotarpis – 24 mėnesiai. Didžiausia galima suma siekia 200 000 eurų. „Noviti Finance“ maksimali suma įmonei gali siekti 50 000 eurų. Viena iš lengvinančių šios paskolos sąlygų tai, kad užtenka dalinio, 50 % laidavimo. Taigi, apsvarstęs įvairias plėtros galimybes, smulkusis verslas gali pasinaudoti išskirtinėmis sąlygomis finansavimui gauti. Įvedus karantiną Lietuvoje, ekonominė situacija kėlė baimę ir nežinomybę dėl ateities, tačiau visur galima matyti privalumų ir pasinaudoti palankia kreditų sistema verslo plėtrai.
Kreipiantis į „Noviti Finance“ dėl verslo paskolų lengvatinėmis sąlygomis, galima pasinaudoti ir kitomis valstybės įsteigtomis priemonėmis:
– „Paskolos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams“,
– „Portfelinės garantijos paskoloms 2“.
Įmonės, norinčio pasinaudoti šiomis priemonėmis turėtų būti išsaugoję ne mažiau nei 50 % darbo vietų, pateikę finansinę ataskaitą už 2019 metus.
Naudotasi informacija: https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2020/05/15/news/lesu-pritrukes-smulkusis-ir-vidutinis-verslas-kreipiasi-i-alternatyvius-finansuotojus-14901342/
Parašykite komentarą