Kategorijos

Šilumos siurbliai ir jų privalumai

Šilumos siurblio technologijos įdiegimas jūsų namuose yra vienas iš ekonomiškiausių ir efektyviausių būdų patenkinti šildymo ir karšto vandens poreikius. Šilumos siurbliai naudoja aplinkos energiją, kad suteiktų šildymą ir karštą vandenį jūsų namams. Tai veikia išgaunant šiluminę energiją iš oro, žemės ar vietinio vandens šaltinio, kurią šilumos siurblys paverčia jūsų namų šildymui ir karštam vandeniui gaminti.

Kadangi pagrindinis šilumos gamybos šaltinis yra pati aplinka, energijos kiekis, kurio reikia norint pagaminti reikiamą šilumą jūsų namams, yra gerokai mažesnis, palyginti su kitais būdais. Šilumos siurbliai taip pat gali būti derinami su alternatyviais energijos šaltiniais, kad dar labiau sumažėtų jūsų šildymo ir karšto vandens poveikis aplinkai, o išlaidos elektrai būtų kuo mažesnės. Štai keletas šilumos siurblių sistemos naudojimo jūsų namuose privalumų:

Mažos eksploatavimo išlaidos

Mažos eksploatavimo išlaidos gali padėti sumažinti namų ūkio sąskaitas už energiją.

Nereikia laikyti kuro

Šilumos siurblys nereikalauja, kad kuras būtų pristatomas ir laikomas namuose. Tai dažna problema, su kuria susiduria namai, esantys nedujofikuotose vietovėse ir besinaudojantys alternatyviu kuru, pvz., nafta.

Nėra išmetamųjų teršalų

Šilumos siurbliai veikia naudodami elektros energiją (taip pat ir iš alternatyvių šaltinių, pvz., saulės energijos) ir neišskiria jokių teršalų, todėl yra daug ekologiškesni už tradicines šildymo sistemas.

Naudingi oro kokybei

Vienas iš šilumos siurblių privalumų sveikatai yra tai, kad jie iš tikrųjų gali padėti pagerinti jūsų namų oro kokybę, nes filtruoja orą ir sausina aplinką. Gera oro kokybė patalpose yra svarbi siekiant išvengti ligų ir kitų sveikatos sutrikimų.

Reikalinga tik viena sistema

Vienas patraukliausių šilumos siurblių privalumų yra tai, kad jie veikia kaip jūsų patalpų šildymo ir vėsinimo šaltinis. Ši „du viename“ sistema geriausiai veikia švelnaus klimato zonose ir gali padėti išvengti būtinybės įsigyti ir krosnį, ir oro kondicionierių.

Taupo energiją

Šilumos siurbliai gali veikti labai efektyviai net ir esant žemai temperatūrai. Tik 25 % šilumos siurblio naudojamos energijos sudaro elektros energija, o likusius 75 % – aplinkos energija, gaunama iš žemės, vandens arba oro (priklausomai nuo šilumos siurblio sistemos tipo). Taigi, šie siurbliai tampa labai populiarūs, nes yra energetiškai efektyvūs – vėsiam ir šiltam orui gaminti jie nepriklauso nuo iškastinio kuro naudojimo. Tai reiškia, kad naudodami šilumos siurblius vartotojai sunaudos mažiau dujų ir elektros energijos, palyginti su kitomis sistemomis, taip pat mažiau pinigų. Tai padės sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą, todėl sumažės našta ir planetai, ir jūsų biudžetui.

Tvarus pasirinkimas

Natūralių energijos šaltinių, tokių kaip oras, žemė ir vanduo, panaudojimas reiškia, kad šis šildymo ir karšto vandens gamybos būdas yra ypač tvarus.

Tyliai veikia

Dar vienas šilumos siurblio privalumas yra tas, kad jis beveik nesigirdi. Šie gaminiai specialiai sukurti taip, kad veikdami skleistų minimalų triukšmą. Jei jus erzina triukšmingas oro kondicionierius, galbūt laikas jį pakeisti šilumos siurbliu.

Lankstus

Šilumos siurbliai puikiai veikia ir su grindiniu šildymu, ir su radiatoriais, kurių paviršiaus temperatūra yra žema.

Lengvai kontroliuojamas

Šilumos siurbliai gali būti naudojami kaip namų klimato kontrolės sistemos dalis ir lengvai integruojami su įvairiomis valdymo priemonėmis, įskaitant išmaniųjų namų priedus.

Ilgai tarnauja

Šiuolaikinių šilumos siurblių įrenginio tarnavimo laikas yra vidutiniškai dvigubai ilgesnis nei įprasto buitinio katilo: katilai paprastai tarnauja apie 10-12 metų, o šilumos siurbliai – vidutiniškai 20-25 metus.

Minimali priežiūra

Šilumos siurbliai patrauklūs tuo, kad jiems iš tikrųjų nereikia daug priežiūros. Nors būtina kasmet tikrinti sistemą, tai gali atlikti namų savininkas, o tai reiškia, kad nereikia mokėti pinigų profesionalams. Tai naudinga namų savininkams, norintiems ilgainiui sutaupyti pinigų.

Daugiau: Kondimonta.lt

Naujausi straipsniai

reikia hostingo?

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *